MASAŻ ANTYCELLULITOWY – POZNAJ SWOJEGO WROGA CZYLI CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O CELLULICIE.

Masaż antycellulitowy - Gabinet Masażu Rzeszów

Masaż antycellulitowy

Cellulit nazywany „pomarańczową skórką” charakteryzuje się pofałdowaniem skóry najczęściej w obrębie pośladków, ud, brzucha czy ramion. Powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia w tkance podskórnej tłuszczu, wody oraz szkodliwych produktów przemiany materii.

Cellulit to problem 80-90% kobiet. Pojawia się już po okresie dojrzewania i nie zawsze ma związek z masą ciała.”Pomarańczowa skórka” pojawia się zarówno u kobiet szczupłych, jak i tych z nadwagą. Co więcej problem z cellulitem mają nawet zapalone sportsmenki. Winne są temu zmiany cywilizacyjne i tryb życia: mało ruchu, nieodpowiednia dieta, terapia hormonalna a także noszenie butów na wysokich obcasach oraz obcisłych ubrań.

 

WALKĘ Z CELLULITEM MUSIMY PROWADZIĆ NA WIELU FRONTACH!!!

Jeśli pragniesz wymodelować swoją sylwetkę, zmniejszyć obwód ud i pośladków, pozbyć się cellulitu, wygładzić i ujędrnić skórę stosuj 4 kroki:

 

KROK 1: MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Masaż antycellulitowy jest podstawowym zabiegiem w walce z cellultem. Ręczny masaż antycellulitowy połączony z bańką chińską daje świetne efekty. Stymuluje krążenie, usuwa nadmiar wody i toksyn,daje uczucie lekkości. Wykonywany przy użyciu kosmetyków drenujących, ułatwiających prawidłowy przepływ krwi i limfy skutecznie likwiduje nierówności i doskonale ujędrnia ciało.

Rozpoczynając kurację antycellulitową zaleca się stosowanie serii masaży a ich ilości zależy od indywidualnych predyspozycji tzn. stopnia nasilenia cellulitu wieku, wagi ciała, stylu życia itp. Zabiegi najlepiej wykonywać 3 razy w tygodniu a nawet częściej.

Warto wspomóc działanie masażu zabiegiem ultradźwiękowym na cellulit.

 

KROK 2: ODPOWIEDNIA DIETA

Wraz z jedzeniem, wodą i używkami dostarczasz organizmowi toksyn i środków chemicznych, które zaburzają metabolizm w tkance tłuszczowej i pogarszają wygląd skóry. W moim gabinecie pomogę Ci ułożyć ANTYCELLULITOWY PLAN DIETETYCZNY, który poprawi wygląd Twoich ud i pośladków, wspomoże usuwanie toksyn i uchroni przed powiększaniem się komórek tłuszczowych a nawet spowoduje ich redukcję.

 

KROK 3: AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Najskuteczniejsze formy aktywności fizycznej w walce z cellulitem:

Marsz – poprawi krążenie krwi w całym organizmie a zwłaszcza w nogach.

Pływanie – poprawia krążenie krwi w całym organizmie, zapobiega powstawaniu obrzęków oraz pomaga je likwidować. Pływanie „żabką” wzmacnia i ujędrnia wewnętrzne strony ud, natomiast kraul i styl grzbietowy wzmacnia i ujędrnia przednie i tylne strony ud oraz pośladki.

Bieganie – wymaga dużego wysiłku energetycznego czyli szybko spala kalorie. Poprawia krążenie w nogach zwłaszcza w łydkach i udach.

Jazda na rolkach – bardzo szybko spala kalorie, skutecznie wzmacnia, ujędrnia i modeluje uda oraz pośladki.

 

KROK 4 : CODZIENNA PIELĘGNACJA W DOMU

Stosuj antycellulitowe preparaty które przede wszystkim wzmocnią skórę i poprawią mikrokrążenie. Najlepiej wcierać kosmetyk rano i wieczorem. Wmasowanie kosmetyku znacznie zwiększa jego skuteczność. Z łatwością wykonasz go samodzielnie. Będzie Ci wygodnie jeśli oprzesz nogę o siedzenie krzesła lub brzeg wanny. Masaż zacznij na wysokości kolan.

Obejmij je dłońmi i wykonując okrężne ruchy, kieruj się ku górze. Następnie zaczynając ponownie od kolan, uciskając skórę przesuwaj je wolno w stronę bioder. Pomocne są także rękawice z szorstkiego materiału, szczotki lub specjalne nakładki do masażu. Pamiętaj na wypielęgnowanej, zadbanej skórze cellulit jest mniej widoczny !

 

UWIERZ W SWÓJ SUKCES! Z MOJĄ POMOCĄ ZWALCZYSZ CELLULIT SKUTECZNIE POPRZEZ MASAŻ ANTYCELLULITOWY!