Refleksologia jest terapią holistyczną ( z gr. holos = całość). Stanowi więc holistyczną metodę leczenia i jako taka wymaga traktowania człowieka jako niepodzielnej całości obejmującej ciało, umysł i ducha. Refleksolog nie wyodrębnia choroby, lecz rozważa zaistniałą dolegliwość w kontekście całego organizmu.

Terapia uciskowa punktów reflektorycznych stóp powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu. Celem refleksoterapeuty jest takie oddziaływanie na pacjenta, dzięki któremu odzyska on fizjologiczny stan równowagi, a co za tym idzie i zdrowie. To nie refleksolog leczy – organizm leczy się sam.

Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokowywać meridiany. Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, my je tylko uaktywniamy i stymulujemy do działania. W ten sposób refleksologia korzystnie oddziaływuje na wszystkich trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym.

Refleksologia jest nauką zajmującą się zasadami pracy refleksów znajdujących się na stopach i dłoniach odpowiadających wszystkim gruczołom, organom i częściom ciała ludzkiego. Jest wyjątkową metodą używania kciuka i palców w celu oddziaływania na tych refleksach.

Refleksologia stóp i dłoni pomaga w

  • obniżeniu stresu i napięcia nerwowego
  • poprawia krążenie krwi i wspomaga odblokowanie impulsów nerwowych
  • pomaga w naturalnym przywracaniu równowagi.